İstanbulOda Kapısı Tamiri

Oda Kapısı Tamiri

Oda kapısı tamiri ve diğer tüm kapı hizmetleri için profesyonel bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Yapılan her işlem garantili bir şekilde size sunulur.

Oda Kapısı Tamiri

Oda kapısı tamiri, çeşitli nedenlere bağlı olarak kırılmış, zarar görmüş, kilit sistemi ya da menteşeleri bozulan veya eskimiş kapılarınızın onarımı için kullanılan bir yöntemdir. Eviniz için önemli yer tutan oda kapları kişilerin mahremiyeti açısından da oldukça önemlidir. Ve düzgün kapanmaması gibi durumlarda ev halkı bu durumdan rahatsız olabilir. Ayrıca estetik açıdan da çirkin görüntü sergileyen hasarlı kapılar evimiz için de kötü bir görüntü ortaya çıkartır. Bu sorunlar uzman kişiler tarafından gerçekleştirilecek tamirle tamamen ortadan kalkacaktır.

Oda Kapısı Tamirine Ne Gibi Durumlarda Başvurulur

Kapılarımız uzun yıllar kullanıldıktan sonra bazı problemler ortaya çıkabilir. Zamanla oda kapılarımızda gıcırdama meydana gelebilir. Ya da açıp kapatma işlemi düzgün bir şekilde yapılamayabilir. Ayrıca kilit kısımlarında arıza meydana gelmiş olabilir. Oda kapılarının menteşelerinde de bazen sorunlar oluşabilir. Ya da kapılarımızın ana gövdelerinde çeşitli nedenlerden dolayı kırılma, çökme, hasar alma gibi durumlar olmuş olabilir. Kapı kollarının da zamanla işlevlerini kaybettikleri görülebilir. Kapılarımızda oluşan bu aksaklıklar hiç hoşumuza gitmez. Bu tarz durumlarda çoğu kişi evlerinde bulunan arızalı, hasarlı ya da eski oda kapısı tamiri için güvenilir bir usta arayışına girilir ve en etkin çözümler ile tamirin gerçekleşmesi sağlanır. Bu sayede uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanım olanağı gerçekleşir.

Kapı Tamiri Nasıl Yapılır

 Eğer kapınızda çeşitli nedenlere bağlı bir kırılma oluşmuşsa, kapınızı yenisi ile değiştirmek yerine daha az maliyetli olan oda kapısı tamiri seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Kapınızın kırılan bölgesi öncelikle usta tarafından belirlenen uygun bir malzeme ile doldurulur. Daha sonra ahşaplar için uygun üretilen macun çekilir ve kapınızın kırılan bölgesinde desenler var ise aynı şekilde desenler çizilmeye çalışılır ve macun kuruyunca da kapı için uygun yapı ve renkte boya seçilerek boyama işlemi yapılır.

Oda kapılarının kilit sistemlerinde de zamanla paslanma, nemlenme gibi durumlar meydana gelebilir. Kilit sistemi sökülerek, içi açılarak  incelenir. Paslanmalar ya da içine dolan yabancı maddeler temizlenir ya da daha farklı problemler söz konusu ise yenisi ile değiştirilir. 

Kapı Arızalarında En Sık Karşılaşılan Sorun

 Kapı denilince akla gelen önemli detaylardan biri de şüphesiz ki kapı kollarıdır. Kapımızın rahat ve düzgün şekilde açılıp kapanmasını sağlayan kapı kolları da çeşitli nedenlerden dolayı arıza yapabilir ve bu durum en sık karşılaşılan sorunlardandır. Genelde yenisi alınarak düzgün şekilde yerleştirilir. Çelik pim kapı kolu için çok önemlidir ve kapı kolu arızalarında en çok karşımıza çıkan sebep kalitesiz pim nedeniyle ortaya çıkar. Çünkü pimin kırılması, kapı kolumuzun rahat bir şekilde açılıp kapatılmasını engelleyerek arızaya sebep olur.

Sık karşılaşılan sorunlardan biri de kapının menteşelerinden düşmesidir. Bu arızanın giderilmesi için öncelikle kapının hasarlı olan bölgesi tespit edilir. Eğer kapı menteşesinin düştüğü bölgede küçük hasar söz konusu ise macunla onarımı yapılır. Sorun büyük ise kapıdan bir bölüm kesilir. Daha sonra epoksi ile doldurulur. Kapının onarımı yapılır ve yeniden menteşelere oturtulur. 

Her Türlü Kapı Tamiri Profesyonelce Yapılır

 Hangi modelde olursa olsun kapınız tamir gerektiriyorsa kısa sürede ve uzman şekilde tamiri yapılır. Oda kapısı tamiri önemli bir iştir ve işinde uzman kişilerce yapılması gerekir. Kapı tamiri konusunda uzmanız ve gerek kilit tamiri, gerek kapı kolu değişimi, gerek menteşe ve kapı onarımı olsun tüm arızalar konusunda ustalığımız vardır. Sizler de evlerindeki kapılardan yana problem yaşıyorsanız ve bu durumdan rahatsızsanız bize ulaşarak firmamızdan destek alabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu