İstanbulHırsıza Karşı ÖnlemlerYangın Kapısı Emniyet Kilidi

Hırsıza Karşı Önlemler

Hırsıza karşı önlemler konusunda firmamızın sunduğu ürün ve hizmet içeriğinden en iyi şekilde yararlanabilir ve güvenilir bir alan oluşturabilirsiniz.

Hırsıza Karşı Önlemler

Hırsıza karşı önlemler hayatımızın ve can güvenliğimizin korunması için oldukça önemli bir faktördür Günümüzde çok kez karşılaştığımız hırsızlık olayları Türkiye’de oldukça yaygın şekilde rastlanmaktadır. Gerek iş alanlarında gerek evlerde her mekan da önce biz ve değerli eşyalarımızın korunması için alınması gereken birçok önlem ve tedbir bulunmaktadır.

Kullandığınız mekana güvenlik kameraları önlemiyle tamamen önüne geçilmese bile kamera kullanımı tedbir veren uygulamalardan biridir. Dükkan ve cam önlerini elektronik eşyalar, pahalı süs eşyaları veya sanat eserleri ile süslemeyerek daha ucuz bir görünüm gösterebilirsiniz. Hiçbir zaman kapıyı açık bırakmamalı hatta gerekirse güvenli hırsız kilidi kullanabilirsiniz. Eğer yere yakın alt katlarda bir mekana sahipseniz pencerelerin dahi açık kalmayıp demirlikler veya alarmlar taktırmanız gerekmektedir.

Evinize Hırsız Girince Yapılması Gerekenler

Eğer siz evdeyken hırsız içeriye girdiyse sakın panik yapıp bağırarak hırsızı kaçırmaya çalışmayın. Çünkü çoğunlukla bu tam aksine ilerler ve size ve can sağlığınıza zarar verebilir. Hemen odayı kitleyip önüne ağır eşyalar koymalısınız. Ardından 155 ‘i arayarak polise ihbar etmelisiniz. Eğer siz veya evde kimse yokken bir hırsız girdiyse fark ettiğiniz an polisi arayıp etrafta hiçbir yere dokunmamalısınız. Aksi takdirde parmak izi işleminde polise zorluk çıkartabilir ve hırsızın yakalanmamasına sebep olabilirsiniz.  Hırsıza karşı önlemlerden biri ise hırsızla karşılaşma durumunda nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak ve işi yetkililere bildirmektir.

Hırsızdan Korunmak İçin Sağlam Tavsiyeler

Öncelikle yüksek katlarda oturuyorsanız balkon ve camdan hırsızın girmesi veya girmeye çalışması oldukça zor olacaktır. Hem yükseklik açısından hem de çevredeki insanların görmesi açısından hırsızlar için oldukça kötü bir durumdur. Alt katta iseniz demir cam parmaklıkları kesin çözümdür. Oysaki hırsıza karşı önlemlerin en dikkate alınması gereken yer bina ve dairenin iç kapısıdır. Eğer site gibi güvenlik görevlisi olan bir yerde oturuyorsanız biraz daha güvencelidir. Fakat normal bir apartmanda iseniz komşularınızın veya sizin bile ruhunuz duymadan sessizce iç kapıyı açabilir. Hırsızın açamayacağı bir kapı yoktur. Ancak siz bunu zorlaştırabilirsiniz.

Kapınız ahşap ise tornavida hatta omuz ve tekme ile açılması mümkündür. Eğer kapınız çelik ise maymunduk türü Çelik aletlerle açabiliyorlar hatta komple kapıyı da sökebiliyorlar. Ama günümüz de maymuncuk sistemini bilen pek hırsız kalmamıştır. Evet öncelikle kapı çelik olmalı en az iki tur çevrilebilir olmalıdır.  Ayrıca çelik kapının markası ve kalitesi oldukça önemli 1. sınıf çelik kapı tercihinde bulunmalısınız.

Son teknoloji de çıkan kilitlerden olmalı dışardan müdahale edildiğinden birinci hamlede kırılıp direk 2. Müdahaleye kapanıyor.  Kapanıyor derken sadece hırsıza ev sahibi anahtarıyla yine kapının kullanımını gerçekleştirebilir. Kapınıza kamera taktırma imkanınız yoksa bile kesinlikle sahte kamera takmanızı öneririz. Hırsızlar için korkutucu bir önlemdir

Hırsızları Kaçıran Akıllı Lambalar

Hırsıza karşı önlemler günümüzde çeşitli ve son teknolojiyle gelişmektedir. Önceden hepimiz hırsızları caydırmak için evde lambaları açık bırakıp içerde varmışız izlenimi verirdik. Fakat bu günümüzdeki icatlar ve buluşlar sayesinde bize elektrik tasarrufu imkanı sağlamaktadır. Bu akıllı lambalar piyasada çok ilgi ve yoğun talep görmektedir. Lambalardaki elektrik sistemi sayesinde evden ev sahibi çıktığı zaman bu akıllı lambalar devreye giriyor ve sistemden düzenli şekilde açılıp kapanıyor. Bu lambalarda elektrikler kesilse bile şarjlı batarya sayesinde yanma imkanı sağlıyor. Ampuller bu kadar özellikten de fazlasına sahip olduğu için duman çıkararak hırsızların korkmasına ve caymasına en büyük etkenlerden biridir. Bu konuda en büyük ve detaylı bilgiyi sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu