Yetkili ServisÇelik Kapı Tamiriİstanbul

Dortek Çelik Kapı Tamiri

Dortek çelik kapı tamiri için gerekli olan hizmet kurumsal bir alt yapı ile size sunulmaktadır. Hizmet almak için tıklayın.

Dortek Çelik Kapı Tamiri

Dortek çelik kapı tamiri ile kapıların her türlü onarımı ve bakımı yapılır. Kişilerin güvenliğini sağlayan çelik kapıların bu anlamda önemi oldukça büyüktür. Bu sebeple çelik kapıların kaliteli ve sağlam olması gerekir. Çelik kapılarda zamanla kullanım sonucu bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar farklılık gösterir.

Bazen çelik kapılarda meydana gelen bu arızalar, kişilerin yanlış kullanımı sonucunda da ortaya çıkabilir. Çok sert kapatılan kapılar zaman içerisinde düşerek, alt kısmının zemine sürtmesine neden olabilir. Ayrıca çelik kapılara düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Böylelikle kapılarda oluşabilecek sorunların önüne geçilmiş olur.

Çelik Kapı Menteşe Kasması ve Kırılması Sorunu

Çelik kapılarda meydana gelebilecek olan arızalardan bir tanesi, çelik kapı menteşe kasması ve kırılması sorunudur. Uzun zaman menteşenin yağlanmaması veya kasa kapı arasında herhangi sert bir maddenin kalması neticesinde bu problem ortaya çıkabilir. Arızanın daha fazla büyümemesi adına mutlaka yetkili firmalardan yardım alınması gerekir.

Çelik kapılarda en çok yaşanılan sorunlardan biri olan çelik kapı düşmesi ya da çelik kapı sert kapanıyor sorunu, kesinlikle alanında uzman kişi ya da kuruluşlar tarafından yapılmalıdır. Dortek çelik kapı tamiri olarakhizmet sunan firmamız, bu konuda çelik kapılarınızın sorunsuz çalışmasını sağlar. Böylesi bir durumla karşılaşıldığında çelik kapı gönyeye sokulur, karşılık ve menteşe ayarları düzenlenip, böylece sorunun giderilmesi sağlanır.

Çelik Kapı Kilit Arızası

Çelik kapı kilitleri, uzun süre dayanabilen, güvenlik anlamında maksimum koruma sağlayan kilitleme sistemleridir. Bu kilitlerin arıza çıkarması, genellikle dış etkenlerden kaynaklı olmakla birlikte, uzun süre bakımı yapılmadığı için de olabilir. Çelik kapı kilit sistemine herhangi bir darbe ya da zorlama gibi sebeplerden dolayı da bu problemler yaşanabilir. Bu sebeple yetkili servisten destek alınmalıdır.

Bazı çelik kapılarda fitil yıpranması sorunları olabilir. Çelik kapılarda bulunan fitillerin zamanla yıpranması sonucu, karşılaşılabilen bu problemde sorun giderilmezse kapı kasa arasında bir boşluk oluşur. Bununla birlikte bu boşluğu fark eden hırsızlara davetiye çıkarılmış olunur. Dortek çelik kapı tamiri alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile kaliteli hizmet veren firmamız, bu konuda çelik kapılarınızda oluşan her türlü sorunu gidermek için çalışıyoruz.

Çelik Kapı Düşmesi ve Yere Değmesi Sorunu

Bu sorun, çelik kapılarda bulunan menteşelerin zamanla sarkması neticesinde görülebilen bir arızadır. Ayrıca, mekânda yapılan seramik onarımı sonucunda, kapı alt boşluğunun kapının kolay biçimde açılıp kapanmasına mani olacak bir düzeye düşmesi de bu arızanın çıkmasına sebep olabilir. Arızanın sorunsuz şekilde giderilmesi için uzman firmalardan yardım alınması gerekir.

Ayrıca çelik kapılarda sıcak ve soğuk havalardan etkilenerek, bunun sonucunda genleşme – esneme problemi olabilir. Bu sorunla beraber, çelik kapı yüzeyinde çatlamalar, ahşap ve metalinde hasarların görülmesine sebep olur. Bu gibi durumlarda profesyonel hizmet almak önemlidir. Çelik kapıların güvenli ve dayanıklı olması için mutlaka deneyimli kuruluşlar ile çalışmak gerekir.

Hırsızlık Girişimi Sonrasında Meydana Gelebilecek Olan Sorunlar

Çelik kapılarda yaşanabilecek olan hırsızlık girişimlerinden sonra kapı zorlamalarına bağlı olarak bir takım hasarlar yaşanması mümkündür. Ayrıca kapı kilit sistemi ya da darbe sonucunda kapı kanadında ya da kasnağında meydana gelebilecek aşınma, çökme gibi durumlar oluşabilir.

Dortek çelik kapı bütün bu hasarların giderilmesi için kaliteli hizmet vermektedir. Firmamız, uzman ve profesyonel ekip ile çalışmakta olup, günün her saatinde sizlerin sorunlarını gidermek için çalışıyor. Tam teşekküllü ekipmanlarımız ile çelik kapı sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Firmamızdan bu konuda güvenli ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu