İstanbul

Çelik Kapının Altı Sürtüyor

Çelik kapının altı sürtüyor tamiri gerekiyor. Bunun için firmamız size ekoonmik fiyat politikası ile yardımcı olacaktır.

Çelik Kapının Altı Sürtüyor Tamiri
Çelik kapının altı sürtüyor tamiri işlemleri ile dış etkenlerden dolayı veya profil sağlamlığını yitirmesinden dolayı düşen çelik kapılarının onarılması işlemlerini kapsar. Çelik kapılar yaşam alanlarının vazgeçilmez güvenlik önlemleridir. Öyle ki sağlam kilit ve sağlam profil yapıları ile uygun görülen ortamları korumakta en ideal seçimlerdir. Çelik kapılar, sıklıkla kullanıma sahip olduklarından uzun zaman sonrasında birtakım problemler ortaya çıkartabilirler. Genellikle çelik kapılar da genleşen menteşe sebepleri ile düşme veya kilit bozuklukları görülür.

Çelik Kapı Menteşe Kasması
Çelik kapıların metal profil sistemleri menteşeler aracılığı ile ayakta dururlar. Bu menteşelerin sağlam olması çelik kapıların uzun süreli kullanıma sahip olmalarını sağlarlar. Çelik kapıların sık sık kullanımlarından dolayı menteşeler zamanla deforme olabilirler ya da menteşelerin uzun süre bakımlarının yapılmaması sonucu istenmeyen arıza durumları doğabilir.

Aynı zamanda kapı arasında sert bir cisim kalması ve bu sert cisim üzerine kapı zorlanması sonucunda da kapı düşmeleri meydana gelerek sürtünmeler oluşabilir. Bu gibi sorunların büyümemesi için mutlaka çelik kapının altı sürüyor tamiri istek ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.

Çelik Kapı Menteşe Ve Kilit Kırılması
Çelik kapılar yaşam alanları için yüksek donanımlı güvenlik sistemleri içeririler. Bu anlam da sistem içerisinde bulunan menteşe ve kilitler büyük önem taşırlar. Çelik kapılarda ki menteşe ve kilitler sık sık kullanıldıklarından dolayı veya bazen de yanlış kullanımlarından dolayı bozulur ya da kırılır.

Menteşelerin bozulması durumunda veya kilidin kırılması durumların da çelik kapı kurulu olduğu profil üzerinden aşağı doğru düşme eylemini gerçekleştirir. Çelik kapının düşmesi profiline zarar vereceği gibi bulunduğu ortamdaki zemine de sürtme yaparak zarar verecektir. İstenmeyen bu durumların yaşanmaması için menteşe bakım ve onarımlarınızı, kilit değişimlerinizi firmamız aracılığı ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz.


Çelik Kapı Düşmesi
Güvenilir ve kolay kullanıma sahip olan çelik kapılar, dışarıdan alacağı herhangi bir darp sonucunda veya bulunduğu ortamda ki zemin tadilatları sonucunda düşme gibi istenmeyen olumsuz durumlar ile kullanıcısının karşısına çıkabilir. Çelik kapının düşmesi, açılıp kapanmada zorluk yaşatacağı gibi zemine uyguladığı sürtünme ile de hem kendi profiline hem de zemin yüzeyine ciddi zararlar verebilir.

Bu anlamda çelik kapının altı sürtüyor tamiri işlemleri oldukça büyük önem taşır. Öyle ki, tamir ve bakımı yapılmayan çelik kapılar zorlayıcı kullanımlar sonrasında komple profil düşmesi gibi sebepler doğuracağından tehlike yaratabilirler. Çelik kapınızın düşmesi durumlarında uzman ekip arkadaşlarımıza ulaşarak destek alabilir, dilerseniz servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Çelik Kapı Sürtünmesine Nasıl Engel Olunur?
 
Çelik kapılar da yaşanan sürtünmeler, kullanıcılarının hiç hoşlanmadığı ve istemediği durumlar olarak bilinirler. Öyle ki bu gibi mağduriyetlerin yaşanmaması adına çelik kapılar da önceden önlem almak elbette mümkündür. Çelik kapılar uzun süreli kullanıma sahip oldukların belirli aralıklar ile bakım isteyen ürünlerdir. Bu anlamda kilit ve menteşe bakımları çok önemlidir. Çelik kapıların kilit ve menteşelerin de herhangi bir gıcırdama sesi veya zorlanma gibi belirtiler oluşmaya başladığı anda çelik kapı tamir ve bakımına uygun olan yağlar ile yağlanmalıdır.

Bu işlem ile menteşe ve kilitler kendilerine gelerek çelik kapı düşme gibi istenmeyen durumlar oluşmayacaktır. Ayrıca çelik kapı düşme ve sürtünme gibi durumlar da yapılacak olan çelik kapının altı sürtüyor tamiri işlemleri mutlaka profesyonel olarak hizmet veren uzaman kişiler tarafından yapılmalıdır.   Çelik kapı bakımlarınız ve tamir bakım işlemleriniz için detaylı bilgiye firmamızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu