İstanbul

Çelik Kapı Tamircisi

Çelik kapı tamircisi için günün her saati kurumsal müşteri hizmetlerimize ulaşım sağlayabilir ve hızlı bir randevu oluşturabilirsiniz.

Çelik Kapı Tamircisi

Çelik kapı tamircisi, çelik kapıda meydana gelen arızaların onarılması için görev yapan kişilerdir. Çelik kapılarda, uzun süre kullanım sonucu yıpranma, aşınma ya da bozulmalar oluşabilir. Bu arızalar çelik kapıların bakımının zamanında yapılmaması ya da sorun çıktığı zaman hemen müdahale edilmemesi sonucu gelişebilen problemlerdir.

Bu problemlerin çözümü ise çelik kapı tamircisi tarafından gerçekleştirmektedir. Bu konuda profesyonel hizmet veren firmalar, çelik kapılarda oluşan problemleri kalıcı şekilde onarımını yapar. Usta tecrübe ve gelişmiş alet ve ekipmanlarla sorunsuz ve güvenli hizmet sunarlar. Tecrübeyle birlikte, olabilecek her türlü olasılıkları göz önünde bulundurur ve en güvenlikli duruma ulaştırmak için gayret gösterir.

Çelik Kapı Tamircisi Seçimi Neden Önemlidir?

Çelik kapı tamircisi seçimi çok önemlidir. Yaşanılan mekânlarda önemli bir yer kaplayan çelik kapılar, kişilerin güvenliği için olmazsa olmazlardandır. Ancak çelik kapılar zaman içerisinde kullanım sonucu etkilerini kaybedebilirler. Genellikle çelik kapılar, ağır olma özelliğinden dolayı yıllar içerisinde gönyeden kayma ya da zemine sürtme gibi problemler oluşabilir. Bu arızalar, kişilerin mekâna girememe, bulunulan yerden dışarıya çıkamama ve bunun gibi problemlerle karşı karşıya bırakabilir.

Çelik kapı tamirinde en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi çelik kapı kilitleridir. Çelik kapı onarımı, titizlikle yapılması gereken ve teknik ayrıntıları olan bir durum olduğu için, mutlaka profesyonel kişi ya da kuruluşlardan hizmet almak gerekir. Bu anlamda hizmet veren çelik kapı tamircisi, önce problemi tespit eder, daha sonra bu doğrultuda yapılması gereken en uygun işlemleri sorunsuz şekilde gerçekleştirir.

Çelik Kapı Hizmeti Veren Firma Araştırılmalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çelik kapı tamircisi ihtiyacı halinde, gelen görevliye bir takım sorular yöneltilmelidir. Bu şekilde soruların sorulması firma hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşılmasını sağlar.

  • Gelen görevlinin firmasının belirli olan bir adresinin belirtilmesi istenmelidir.
  • Gelen görevlinin kimliğinin istenmesi önemlidir.
  • Görevlinin ustalık ve kalfalık belgelerinin istenmesi gereklidir.
  • Gelen görevlinin çalıştığı firmasının anahtarcılar ve çilingir odasına bağlı olup olmadığını anlamak için belge istenmelidir.

Görevliye bu gibi soruları yöneltmek, belgesi olmayan, tecrübesiz kişilerle çalışılıp çalışılmadığı hakkında bilgi verir. Bu sebeple bu soruların görevliye sorulması, gerekli bilgilerin istenmesi gibi durumlar çok önemlidir.

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Çelik kapılar yıllar içerinde aşınmaya ya da yıpranmaya maruz kalabilirler. Çelik kapıların en az senede 1 defa kapı yağı ile yağlanması gerekir. Yağlama işlemi yapılmadığı takdirde, göbekte barelde ya da dilinde arızalar meydana gelebilir. Bu sorunun giderilmemesi durumunda ileriki yıllarda çok daha kötü sonuçların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Çelik kapı düşmesi arızası oldukça çok sık rastlanılan bir durumdur. Bu sorunların meydana gelmesi, kapıların çok şiddetli kapanmasından dolayı çıkabilir. Kapılar şiddetli örtüldüğü durumunda kapı vidalarında gevşeme meydana gelir ve pervaza sürterek, kapıda düşme sorunu ortaya çıkabilir. Bu problemlimin giderilmesi için gevşemiş olan vidaların belirlenmesi ve tekrar vidaların sıkılması ile bu arıza giderilmiş olur.

Çelik Kapı Seramik Tamiri

Çelik kapılar düşme gösterdiği zaman zeminde sürtünmelere sebebiyet verir. Bu durumun yaşanmaması için çelik kapılarda yukarı kaldırma işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, menteşe sökümü kaynak uzatma uygulamaları ile kapı yukarı kaldırılması yapılır.

Çelik kapı menteşe kırılması herhangi bir sert cismin sıkışması sonucunda oluşabilir. Bu sorunun tamir edilmemesi durumunda kapı yerinden çıkabilir ve bunun sonucunda çelik kapı düşebilir. Çelik kapılarda meydana gelebilecek olan bu gibi arızaların tamir edilmemesi durumunda ortaya daha büyük sorunların çıkmasına sebep olacaktır. Bu sebeple mutlaka uzman bir çelik kapı tamircisi hizmeti alınması gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu