İstanbul

Çelik Kapı Tadilatı

Çelik kapı tadilatı hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılarak size teslim edilir. Yerinde onarım hizmetinden yararlanmak için tıklayın.

Çelik Kapı Tadilatı

Çelik kapı tadilatı hizmetine kapıların bozulması ya da farklı sebeplerden dolayı ihtiyaç duyulabilir. Zamanla eskiyen ve buna bağlı olarak kapıda meydana gelebilen sorunlardan dolayı çelik kapıda tadilat işlemi gerekebilir. Çelik kapıda meydana gelebilecek sorunlardan en sık karşılaşılan ise çelik kapının sert kapanması ya da kapının düşmesi durumlarıdır. Bu sorunlar çok fazla olmakla beraber, sorunun giderilmesi çelik kapıyı gönyeye sokarak, karşılık ve menteşe ayar işlemleri uygulanıp, kapının tekrar eski haline yani düzgün çalışır durumuna getirilmesi gerçekleşir.

Çelik Kapıda Meydana Gelebilecek Olan Menteşe Kasması Ya Da Kırılması Sorunu

Çelik kapıların menteşelerinde kasma ya da kırılma söz konusu olabilir. Uzun zaman yağsız kalan ya da kasa kapı içerisinde herhangi sert bir madde sebebi ile bu problemler ortaya çıkabilir. Bu problemlerin daha fazla büyüyüp, daha çok olumsuz durumlara sebebiyet vermemesi için, mutlaka bu alanda hizmet veren firmalardan yardım alınması gerekir.

Bazı durumlarda ise çelik kapı tadilatı işlemi gerektiren kilit arızası durumu ortaya çıkabilir. Çelik kapı kilitleri, dış faktör yani darp durumu olmaz ise, uzun yıllar hiç bir arıza vermeden işleyebilen güvenlik düzeyi oldukça yüksek kilitleme işlevleridir. Fakat her durumda olduğu gibi çelik kapı kilitlerinin de bakımının yapılması gerekir. Çelik kapı açık konumunda kilitleri kitleme durumuna getirilerek, kapıda herhangi bir sorunun olup olmadığına bakılmalıdır. Bu esnada anahtarı çevirirken herhangi bir zor dönme, sıkışmış şekilde zorlanarak dönme durumu var ise bu kilitler için bakım zamanın geldiği anlamına gelir.

Çelik Kapıda Fitil Aşınması ya da Sorunları Olması Durumunda Yapılması Gerekenler

Kapı fitilleri sert plastik ve silikondan imal edilmiş olması nedeni ile bu maddelerde genleşme ve aşınma ihtimali çok fazla olan gereçlerdir. Bu amaçla malzemeler etkinliğini kaybettiğinde, toz, gürültü ve ses ve bunun gibi faktörlere engel olamayacaktır. Bunun yanı sıra, kapı kasa arası boşluk meydana geleceği için, kötü niyetli insanlara levye arası için olanak sunar. Bu gibi sorunların giderilmesinde, uzman ekipler ile çalışmakta her zaman fayda olacaktır. Sorunsuz bir hizmet için çelik kapı tadilatı işlerinde alanında profesyonel firmalardan destek alınması gerekir.

Çelik Kapılarda Meydana Gelebilecek Arızalar

Çelik kapılarda meydana gelebilecek arızalardan bir tanesi de, çelik kapı düşmesi ve bu sebeple yere sürtmesi durumudur. Çelik kapılarda yer alan menteşelerin uzun yıllar sonucunda sarkması ile ya da mekânda gerçekleşen seramik tadilatı durumunda, çelik kapı alt boşluğunun, kapının kolaylıkla açılıp kapanmasına mani olacak düzeyde aşağı sarkması, bu sorunun çıkmasına neden olur. Bu gibi durumlarda yetkili firmalardan yardım alınması gerekir.

Çelik Kapılarda Zorlanmaya Bağlı Arızalar

Herhangi bir hırsızlık olayında hırsızların eve girebilmek için çelik kapıyı zorlayarak, kapıda hasar bırakmaları durumu olabilir. Bu gibi sorunlardan dolayı kapı kanadında ya da kasa yanağında meydana gelebilecek aşınma, çökük gibi dış deformeler yaşanabilecek kilit ve bu kilidin ayarı yapılması gereken durumlar meydana gelebilir. Bu işlemler için kişiler, mutlaka uzman kuruluşlardan yardım almalıdır.

Ayrıca çelik kapılarda sıcak ya da soğuğa maruz kalmasından dolayı genleşme sorunu olabilir. Genellikle dış mekân kapılarında, gün içerisinde güneşin ısısı ile esneme hareketi gösteren kapılar, genleşti ise soğuk havanın etkisiyle esneme durumu olur. Bu sebeplerden ötürü kapı ahşabında ya da metalinde dış çatlaklıklar, kapı renginde bozulmalar ve bu nedenle vernik bozulması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu problemlerin giderilmesinde çelik kapı tadilatı için düzgün hizmet veren kişi ya da kuruluşlardan hizmet almak gerekir. Böylelikle dış mekân kapıları yenilenerek, estetik bir görünüme sahip olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu