İstanbul

Çelik Kapı Kilitlenmiyor

Çelik kapı kitlenmiyor tamiri konusunda firmamızdan destek alabilir ve en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Hizmet almak için tıklayın.

Çelik Kapı Kitlenmiyor Tamiri
Çelik kapı kitlenmiyor tamiri işlemleri, aksatılmaması gereken ve güven problemini ortadan kaldıran kilit arıza durumlarında uygulanan işlemler olarak bilinirler. Son yıllar da yaşam alanlarında güven verdiği için çelik kapılar sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Öyle ki insanlar çelik kapılar da bulunan profillere ve kilit sistemine güvenerek gönül rahatlığı ile ve iş yerlerine taktırırlar. Çelik kapılar aynı zaman da model, renk farklılıkları ile de takıldıkları ortamlara estetiksel görünüm kazandırırlar. Bu çeşitlilikleri sebebi ile çoğu insanın gözdesi olması başarmışlardır.

Çelik Kapının Sert Kapanması
Çelik kapı kilitleri oldukça yumuşak ve kaygan bir özelliğe sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde kolaylıkla ve sessizce kapanabilirler. Fakat çelik kapı kilitleri aşınmalar sebebi ile zamanla bu özelliklerini yitirebilirler. Bu anlam da çelik kapı kullanıcıları en çok kapının sert kapanmasından şikâyet ederler.

Çelik kapının sert kapanması kilitlerden kaynaklı olduğu gibi tamir, bakım ve onarımı yapılmadığı takdirde de bir süre sonra kapının düşmesine neden olacak ve kapı kitlenmeyecektir. Çelik kapı kitlenmiyor tamiri işlemleri güven açısından önemlidir. Bu anlam da firmamız tarafından alacağınız hizmet ile çelik kapılarınızı gönyeye sokarak ve kilit tamirlerinizi yaparak problemlerinizi sorunsuz çözüme ulaştırır.

Çelik Kapı Kilit Arızası
Çelik kapılar güçlü kilit sistemleri nedeni ile anahtarları dışında açılmaları neredeyse imkansızdır. Çok hareketli bir yapıya sahip olan kilitleri, parçalar ile birbirlerine bağlı ve orantılı olarak sıralı bir sistem ile işlevlerini görürler. Bu sistem içerisindeki parçalardan herhangi birisinin sert kapanma, kurcalanma, yanlış kullanım, uygun olmayan yağların teması gibi etkenler sebebi ile kilit arıza durumları yaşanabilir.

Çelik kapı kitlenmiyor tamiri işlemi gerektiren bu durumlar, müdahale edilmediği takdir de kilit arıza sebebi ile kapıda kalma gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bundan dolayı kilit arızları anında tamir edilmeli ve aksatılmamalıdır. Çelik kapılarınızın kilit arıza sebeblerini ve kapınıza uygulanacak tamir işlemleri hakkında detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Çelik Kapı Kilit Sıkışması
Çelik kapılar da zamanla aşınan ve sık kullanımdan dolayı yıpranan kilitler ara ara zor kilitlenme gibi durumlar ortaya çıkarabilirler. Kilit zorlanması durumlarında genellikle yağlama yöntemine başvurulur. Fakat doğru bilinen bu yağlama yöntemi aslında kilit içerisinde yer alan sistemin daha çok arızalanmasına sebep olur.

Öyle ki çelik kapı ile temasa geçirilen yağ mekanik sistem üzerinde çalışan kilit mekanizmasının parçalarının toz ile temasını sağlayarak arıza problemlerine yol açar. Bu mağduriyetlerin yaşanmaması adına kapıyı kapamadan önce boşlukta kapı kilitleme testi yapılmalı ve herhangi bir arıza durumu tespit edildiğinde yetkili kişilerden destek alınmalıdır. Çelik kapı kitlenmiyor tamiri işlemleri hakkında detaylı bilgi ve servis hizmeti için firmamız ile bağlantı kurabilirsiniz.

Çelik Kapı Karşılıklı Kilit Arıza Durumu
Çelik kapılar günlük olarak sık kullanıma sahiptirler ve bu sebep ile de zamanla sarkma ya da düşme durumları ile karşı karşıya kalabilirler. Çelik kapılar da oluşan çaplık veya kasa profilinde yaşanan gevşemeler sonucunda kilit arıza durumları ortaya çıkabilir. Bu kilit arıza durumlarında en çok karşılaşılan durum ise kilidin karşılıklı olarak kilitlenmemesidir. Çelik kapı kilitlerinin karşılıklı olarak kilitlenmediği durumlar da yağ ile ne kadar çözüm üretilmiş olsa da tamir ve bakımı yapılmadığı takdirde ana kilidin arızalanması durumu da kaçınılmaz olur.

Kapı kanadı açık iken kilitleme işlemi yapılarak kilit testi gerçekleştirilirken herhangi bir zorlama rastlanır ise kapı kapanmadan tamir edilmelidir. Öyle ki sertlik ve sürtünme karşılıklı kilit arızasının belirtileri arasında yer alır. Tüm kilit arızalarınız için güvenle firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu