İstanbul

Çelik Kapı Kilit Değişimi

Çelik kapı kilit değişimi aşamasında mutlaka titiz bir çalışma yapılması gerekir. Doğru işlem yapılarak kapılarınızın kilit değişimi profesyonel bir şekilde yapılır.

Çelik Kapı Kilit Değişimi

Çelik kapı kilit değişimi, kapılarda dışarıdan gelecek tehlikelere karşı, güvenlik amacıyla yapılan bir işlemdir. Özellikle yeni bir eve taşınıyorsanız çelik kapı kilit değişimi güvenliğiniz için çok önemlidir. Birçok kişi güvenlikleri riske girmeden çelik kapılarının kilidini değiştirmeyi düşünmüyor. Fakat bu durumda da geç kalınmış olunuyor. Siz de can ve mal güvenliğinizi riske atmak istemiyorsanız çelik kapınızın kilidini bir an önce değiştirmelisiniz.

Kapı kilidinde çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar güvenliğinizi daha fazla tehlikeye sokar. Kapı kilidinde meydana gelebilecek sorunları bilmediğiniz takdirde tamir ettirmeyi düşünmeyebilirsiniz. Bu durumda da güvenliğiniz tehlike altındadır. Aynı zamanda kapı bakımını yaptıracağınız firmanın da kapı tamirinin önemini anlamış olması gerekir.

Çelik Kapının Kilidinin Arızalanması Sorunu

Çelik kapının kilitlerinde çok fazla hareketli parçaya rastlanır. Rastlanan bu parçalar çelik kapının çalışmasını doğrudan etkileyen unsurlardır. Kilidinizin düzgün çalışması için sert kapatma, kurcalama, yanlış kullanım ve bilgi sahibi olmadan yağlama gibi hatalarda bulunmamalısınız. Aksi takdirde kilit düzgün çalışmaz ve çelik kapı kilit değişimi gerekir.

Eğer bu sorunları yaşamanıza rağmen çelik kapınızın kilidini değiştirmezseniz, kapıda kalma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kilidinizde birtakım aksamalar fark ettiğiniz zaman bunu yok saymak yerine bir firmayla görüşerek sorunu giderebilirsiniz. Aksi takdirde güvenliğiniz de tehlikeye girebilir. Bu riski almamak için alanında uzman kişilere bu konuyu danışmanız şarttır.

Çelik Kapının Sert Kapanması Sorunu

Bazen siz kapıyı yavaş kapatsanız bile çelik kapınız sert bir şekilde kapanabilir. Bunun sebebi kilidin dil ve pec ayarlarının bozulmasıdır. Sert kapanma sorunu hafife alınmaması gereken bir durumdur. Çünkü bu sorun kapı kilidine, aksesuarına ve kapı mobilyasına kadar güvenliği sağlayan birçok mekanizmaya hasar verebilir. Bu sebeple çelik kapı kilit değişimi gerekli bir hizmettir.

Çelik kapının kilidini değiştireceğiniz zaman kaliteli bir firmayla anlaştığınızdan emin olmalısınız. Eğer firma işini kaliteli yapmazsa güvenliğinizi olumsuz etkileyecek hatalar yapabilir. Özellikle kilit gibi önemli bir durumda hata yapılırsa evinizin girişi sizin için güven taşımaz. Firma seçiminde en çok kaliteye dikkat etmeniz güvenliğiniz açısından gereklidir.

Çelik Kapının Kilitlenmemesi Sorunu

Çelik kapının kapanmamasının sebebi kapınızın sarkması, çap oluşması ve kasanın gevşemesi olabilir. Kilitlenmeme sorunu kapı kilitlerinde en çok rastlanılan arızadır. Eğer çelik kapı kilit değişimi yapılmazsa bu sorun zaman içerisinde kapı kilidinize zarar verecektir. Bu durumda kapıda kalma sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca kilit değişimi güvenliğiniz için de gereklidir.

Çelik kapının kilitlenmemesinin tespitini sorun etmenize gerek yoktur. Kapı kanadı açık bir vaziyetteyken kilitleme yaptığınız zaman herhangi bir zorlanma yaşamazsanız bu sefer kanat kapalıyken kilitlemeyi deneyin. Eğer bu sefer sürtünme ve sertlik gibi zorlanmalar yaşarsanız kilitte arıza var demektir. Bu durumda yapmanız gereken firmalarla iletişime geçerek kilit değişimi yaptırmaktır.

Çelik Kapının Sıkışması Sorunu

Çelik kapınızda zorlanma meydana geliyorsa yağ sıkma uygulanan en kolay yöntemdir. Fakat her ne kadar kolay olsa da yağ tozlarla bir araya geldiğinde daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu sebeple sorunu kendini çözmeye çalışmak yerine çelik kapı kilit değişimihizmeti sunan firmalarla görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Firma araştırması yapmanıza rağmen aradığınız kriterlerde bir firma bulamadıysanız, bizim firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız güvenliğinizi tehlikeye atmamak için elinden geldiğince kaliteli hizmet imkânı tanır. Müşteri memnuniyetine önem vererek, kilit değişimi esnasında kapınıza herhangi bir hasar vermemek için disiplinli bir şekilde çalışırız. Profesyonel hizmetlerimizden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu