İstanbul

Çelik Kapı Hava Alıyor

Çelik kapı hava alıyor tamiri uzman personel tarafından titiz bir şekilde yapılmaktadır. Buda güvenilir bir şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor.

Çelik Kapı Hava Alıyor Tamiri
Çelik kapı hava alıyor tamiri işlemleri, çelik kapılar da ara ara aşınmaların sonucunda meydana gelen açılmaları kapamak amacı ile yapılır. Günlük hayatta sık kullanıma sahip olan çelik kapılar, yaşam alanlarının çoğunda kullanıma sahiptirler. Öyle ki vermiş olduğu güven hissi sayesinde birçok insanın tercihleri arasında yer alır.

Aynı zaman da çelik kapılar, diğer kapılara göre daha estetiksel bir görünüme sahiptirler. Bu denli güven ve zarafet hissi veren çelik kapılar zaman zaman kullanıcıdan kaynaklı olarak veya farklı sebeplerden ötürü sıkıntılar ortaya çıkabilir. Sıklıkla rastlanılan problemlerden birisi de çelik kapının bulunduğu ortama dışarıdan hava geçişine izin vermesidir.

Çelik Kapılar İklim Şartlarından Etkilenirler
Çelik kapılar evlerin, iş yerlerinin giriş kapısı olarak seçilen en ideal seçimlerdir. Öyle ki giriş kapısı olarak hem güvenli hem de estetiksel bir görünümleri ile ortama hoş bir hava katarlar. Fakat giriş bölümlerinde kullanılmaları sebebi ile zaman zaman arıza durumuna geçerek kullanıcının hiç beklemediği problemleri yaratabilirler.

Özellikle dış cephe çelik kapı kullanımlarında, yaz mevsiminde gündüz güneşin güçlü ışığına ve kavurucu ısısı altında kalan kapılar, kış mevsiminde ise yaşanan sıcaklık farkından dolayı genleşme ya da esneme gibi değişiklikler gösterebilirler. Bu değişimler ise kapı ahşabında ve metalinde ayrılmalar oluşturarak ortama hava girişini sağlar. Bu anlam da çelik kapı hava alıyor tamiri işlemlerinin mutlaka uygulanması gereklidir.

Çelik Kapılarda Hırsızlık Girişimi Sonuçları
Güven aşıladıkları için birçok insan tarafından tercih edilen kapılar, ne kadar sağlam olursa olsunlar bazen hırsızların hedefi olmaktan kaçamazlar. Öyle ki hırsızlar çelik kapı açma girişimlerinde ne kadar başarısız olmuş olsalar da denemekten de çekinmezler.

Çelik kapılarda, herhangi bir darp sonrası veya zorlama sonrasında kapı kanadında ya da kasa kısmında oluşacak yıpranmalar, ezikler veya yüzeysel anlam da gözle görülür bozulma, kırılma gibi durumlar çelik kapı kilidinin bozulmasının yanı sıra çelik kapı metallerinde ayrılmalar da meydana gelir.

Bu ayrılmalar sonucunda çelik kapı bulunduğu ortama hava geçişini sağlar. Hava geçişleri ortama hızla girdiği için anlaşılması zaman alabilir. Hava geçişlerini anlamanın en iyi yöntemi çelik kapı hava alıyor tamiri alanında uzman kişilerden destek almaktır. Sektörün profesyonel hizmetini sunan firmamızdan gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz.

Çelik Kapı Düşmesi
Çelik kapılar, sistemlerinin içerisinde bulunan menteşeler yardımı ile ayakta dururlar. Fakat bu menteşeler bazen kullanıcı hatalarından dolayı bazen de aşınmalar sonucu çelik kapı  gövdesini taşıma gücünü yitirebilirler. Çelik kapıların menteşelerinin zamanla sarkması ya da ev içerisinde yapılan zemin tadilatı sonrasında çelik kapının zor açılıp kapanması, çelik kapının hava almasını sağlayacak arıza sebeplerinin başında gelir.

Çelik kapının düşmesi sonucunda, üst taraf ile kapı arasında oluşabilecek boşluktan içeriye istenmeyen hava girişi olacağı gibi kapı kapanmaz. Çelik kapılarınızın ani düşmesi durumlarında, çelik kapı hava alıyor tamiri bağlantısı kurabilirsiniz.

Çelik Kapı Fitil Yıpranması
Çelik kapıların kapama bölgelerinde, bulundukları ortama herhangi bir toz ya da hava geçişini engellemek amacı ile fitiller kullanılır. Bu fitiller sayesinde kapı hem daha rahat kapanır hem de içeriye en ufak bir hava geçişi dahi yaşanmaz. Çelik kapılar da yer alan bu fitiller zamanla yıpranıp işlevlerini kaybedebilirler.

Genleşme oranı yüksek olan bu fitiller, özelliklerini kaybettiklerinde ses, toz, hava ve gürültü gibi dış etkenlere engel olamazlar. Aynı zaman da çelik kapı ve profil arasında oluşturdukları boşluklar sebebi ile hırsızlara kolaylık sağlarlar. Bu anlam da yıpranan fitiller hiç vakit kaybetmeden değiştirilmelidir. Çelik kapı ile ilgili tüm arıza durumlarında firmamızda destek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu