İstanbul

Çelik Kapı Görünüm Yenileme

Çelik kapı görünüm yenileme çalışması sayesinde kapılarınız estetik bir görünüm elde edebilecektir. Bunun için hizmetlerimizden ayrıcalıklı olarak yararlanabilirsiniz.

Çelik Kapı Görünüm Yenileme

Çelik kapı görünüm yenileme, kapıların dış yüzeyinde meydana gelen kırık ya da çatlakların tamir edilmesi işlemidir. Çelik kapıların açılıp kapanmasında ya da dayanıklılığında bir sorun olmayabilir. Fakat bazen çelik kapıların dış görünümünün yıllar içerisinde farklı faktörlerden dolayı görselliğinin bozulması ya da yalnızca görüntüsünü değiştirmek için yenileme yapılabilir. Bu alanda uzman olan firmalar, kısa zamanda yalnızca kapı mobilyası değişimi olacaksa kasa giydirme mobilyası bütünüyle yenilenir. Bu sayede kullanılacak olan mekâna da farklı bir görüntü kazandırır.

Çelik Kapı Görünüm Yenileme Nasıl Yapılır?

Çelik kapı görünüm yenileme işinde, kapı gerek tamamen ahşap giydirmeli, gerek fırın boyalı olsun, çelik kapıların arzu edildiği modele ve desene göre farklı bir ahşapla değiştirilmesi mümkündür. Ya da sadece kapı mobilyası kasa da olmak üzere tamamen ahşap giydirilmesi yapılır. Bu alanda görev yapan kişiler, ilk önce çelik kapının ahşap panel ve kasa ölçülerini belirler, sonrasında fabrikada arzu edilen modelde ve renkte yapılan yeni mobilya ve ahşap giydirmeleri ortalama 2 saat gibi kısa zaman içerisinde kullanıma hazır hale getirilir.

Çelik Kapı Boyama İşlemi

Çelik kapılarda oluşabilecek olumsuz durumlardan dolayı görünümünde meydana gelebilecek deformeler için yapılacak çelik kapı görünüm yenileme işlemlerinde, çelik kapının tekrar yeni gibi görünüm alması sağlanır. Çelik kapıların kasa ve mobilyasında renginde ve vernik bozulmalarında, ilk başta macun zımpara yapılır. Daha sonra tekrar boyanır ve üzerine vernik işlemi yapılır.

Bu işlemler için illaki çelik kapıda bir hasarın oluşması da gerekli değildir. Yalnızca görüntü değişikliği için ya da renk değişikliği için çelik kapı boya ve vernik işlemleri yapılabilir. Her alanda olduğu gibi çelik kapı görünüm yenilemede de alanında uzman firmalar ile çalışmak gerekir. Böylelikle kusursuz ve sorunsuz bir hizmet alınarak uygulama tamamlanmış olur.

Dış Cephe Kapılarına Özel Olarak Görünüm Yenileme Nasıl Olur?

İş yeri, apartman, villa ve bunun gibi mekânların dış cephe kapıları zaman içerisinde yağmur, kar, dolu, güneş gibi etkenlerden dolayı bozulmalara uğrayabilir. Bu gibi kapıların dış görünümü çabuk bozulur. Bu amaçla bu kapıların imal aşamasında dış mekâna karşı dirençli ahşaplar kullanılması gerekir. Bu değişiklikte hizmet alan kişiler, doğal ahşap olmasını tercih ediyorlarsa, su kontrası ahşap yani bir başka deyişle marin olması gerekir. Ya da yapay ahşap olmasını isteyenler ise a.cobalt ahşap desenli olan tercih edilmelidir.

Çelik Kapı Aksesuar Yenilemesi İşlemi Nasıl Yapılır?

Yılların yaratmış olduğu etkiyle beraber çelik kapı aksesuarları da bu sürede bozulabilir, görüntüsü değişerek bu sebeple yenilenmesi gerekebilir. Çelik kapı görünüm yenileme için, aksesuar yenilemesi kapı dürbünü, kapı topuzu, kapı kolunun aşınması gibi durumlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda bu aksesuarların yenilenmesi işlemi yapılır. Çelik kapı aksesuarlarında oluşabilecek deformeler, çizikler, vidasından kopmalar gibi nedenlerle kullanılmaz duruma gelmesi olabilir. Sadece bu gibi durumlarda çelik kapı aksesuarları yenilemesi yapılmaz.

Kişiler evlerinin farklı dekorasyonu için çelik kapılarıyla uyumlu bir ortam olması için de tercih edilebilir. Tercih edilecek olan duruma göre, çelik kapı aksesuar yenilemesi yapmak mümkündür. Piyasada merdiven altı iş yapan insanlar, hizmet alan kişilere çok fazla para talebinde bulunacakları gibi, bu alanda verilecek olan hizmet de hiç kaliteli olmayacaktır. Bu sebeple, kişilerin çok dikkatli olmaları ve bu konuda derin bir araştırma yaptıktan sonra firma tercihi yapılmalıdır. Gerek çelik kapı görünüm yenileme gerekse çelik kapı aksesuar yenileme işlemi olsun, mutlaka profesyonel firma ile çalışmak gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu