İstanbul

Çelik Kapı Boyama

Çelik kapı boyama ile kapılarınızın daha zarif ve estetik görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için uzman desteği alabilir ve en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Çelik Kapı Boyama

Çelik kapı boyama kapılarda meydana gelen paslanma ya da çizik gibi sorunların giderilmesi için tercih edilen bir hizmettir. Kapınızın görünümü sizi rahatsız ediyorsa çelik kapı boyamahizmetinden faydalanarak, kapınızın göze daha iyi hitap etmesini ve paslanma, çizik gibi sorunlardan kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Çelik kapınızın hem güvenilir hem de estetik görünümlü olmasını istiyorsanız bu hizmet tam size göredir.

Ahşap kapılar genellikle boyayı emer ama çelik kapılarda yapılarından dolayı böyle bir özellik görülmez. Çelik kapının boyanması daha fazla önem gerektiren bir durumdur. Çünkü boyama işleminde doğru adımlar takip edilmezse birtakım doku bozuklukları yaşanabilir. Bu sebeple işini iyi yapan kişilerle çalışmalısınız.

Çelik Kapı Boyama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kişi çelik kapının görünümünü önemser. Çünkü çelik kapılar güvenilirliğin yanı sıra evin görünümüne estetiklik de katar. Bu sebeple çelik kapı boyama hizmeti sırasında uygulanan hatalı bir boyama işlemi, kapının görünümünü olumsuz etkileyebilir. Çelik kapı boyanırken kapı kolu ve menteşe çıkarılırsa boyama işlemi daha rahat yapılacaktır.

Boyama işlemine geçmeden önce kapının yağ çözücü ve nemli bez gibi temizlik malzemeleriyle temizlenmesi önemlidir. Temizleme işleminden hemen sonra boyama gerçekleştirilmez, belirli bir müddet beklenmesi gerekir. Bu tarz bilgileri bilmeyen bir firmayla anlaşırsanız çelik kapı boyama hizmetinden beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu sebeple firma araştırması yapmanız daha doğru olur.

Eski Boyalar Çelik Kapınızın Görünümünü Nasıl Olumsuz Etkiler

Eğer çelik kapınızın pürüzsüz görünmesini istiyorsanız çelik kapı boyama esnasında kapıdaki eski boyaların çıkarılması gerekir. Kaliteli bir firmayla anlaşmanız bu noktada büyük önem taşır. Çünkü kaliteli firmalar aşındırma yapmayan malzemeler kullanarak kapınızın hasar almasını engeller. Kaliteyi düşünmeyen firmalar ise kapınızı aşındıracak boyalar kullanabilir.

Hizmeti veren firma, ısı tabancası kullanıyorsa boyama işleminin açık alanda yapılması gerekir. Kapının açık alanda boyanması, ısı tabancasının kullanımı sonucunda etrafa yayılan dumandan korunmak için etkili bir yoldur. Boya çıkarma işleminden sonra zımparalama yapılır. Kaliteli firmalar zımparalama işlemini iyi yaptığı için boya yüzeye daha iyi tutunacaktır. Bu sebeple firma araştırmalarında kaliteye öncelik tanımalısınız.

Çelik Kapı Boyamasında Kaliteli Hizmetin Önemi

Çelik kapı zımparalandıktan sonra meydana gelen tozların nemli bir bezle temizlenmesi gerekiyor. Temizlemeden sonra ise astarlama işlemi gerçekleştirilir. Kaliteli bir firmayla anlaştığınız zaman astarlama daha güvenilir olacaktır. Aksi takdirde yapılan astarın herhangi bir koruyucu özelliği olmaz. Bu sebeple anlaştığınız çelik kapı boyama firmasının kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Astar tercihinde kapı yüzeyi için kullanılacak boya yol gösterici özelliği taşır. Çok yüzeyli astarın beklentinizi karşılamasını istiyorsanız yağlı boya ve lateks kullanımı gerekir. Kapının yüzeyindeki farklı bölgeler için farklı fırçalar tercih edilebilir. Astar tamamen kuruduğu zaman çelik kapı boyama işlemine geçilebilir. Kaliteli bir firma bu aşamaları atlamadan doğru bir şekilde gerçekleştirir.

Çelik Kapı Boyama Hizmetlerimizden Nasıl Faydalanırsınız?

Çelik kapıların kaliteli bir şekilde boyanması için genellikle saten ya da yarı parlak boyalar tercih edilir. Boyanın uzun ömürlü ve kalıcı olması için de iki kat uygulanması gerekir. Bu aşamalar hakkında bilgi sahibi olan firmalar beklentinizi karşılayabilecek firmalardır.

Eğer yaptığınız araştırmalar sonucunda istediğiniz gibi bir firmayla karşılaşmadıysanız bizim kapı boyama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Çünkü biz firma olarak kapı boyama işleminin aşama ve inceliklerine hâkimiz. Profesyonellik gerektiren pratik yöntemlerle kapı boyanızın uzun ömürlü ve kalıcı kalmasını sağlayabiliriz. Ayrıca estetik görünümü de yakalamış oluruz. Kapı boyama hizmetlerimizden faydalanmak için firmamız ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu