İstanbul

Çelik Kapı Bakımı

Çelik kapı bakımı konusunda firmamızdan kurumsal destek alabilir ve bu sayede kapılarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Çelik Kapı Bakımı

Çelik kapı bakımı, kapının uzun ömürlü olması ve kişilerin güvenliği için önemli bir konudur. Bu anlamda kapı ve pencerelerin uzun yıllar sağlam kalabilmesi ve can ve mal güvenliği bakımından da çok önemlidir. Bundan dolayı çelik kapı bakımı ve pencerelerin bakımı düzenli olarak, ihmal edilmeden yapılmalıdır.

Bakımı yapılmış olan çelik kapılar, kişilerin uzun yıllar korunaklı olmasını ve düzenli bakımı yapıldığı için maliyetin en aza düşmesin sağlayacaktır. Çünkü bakımı ya da onarımı yapılmayan çelik kapıların, zaman içerisinde arızaları büyüyeceği için kişilere daha maliyetli bir durum ortaya çıkarması söz konusu olabilir. Bu gibi olumsuz durumların meydana gelmemesi için mutlaka çelik kapı bakımı yapılması gerekir.

Çelik Kapımı Bakımı Uzman Firmalar Tarafından Yapılmalıdır

Kişiler, kullanmakta oldukları çelik kapı bakımı süreçlerini aksatmayarak, güvenlik için dayanıklı hale getirmeleri gerekir. Bunun için yetkili kuruluşlardan hizmet almak mümkündür. Bu anlamda mutlaka alanında uzman bir firma ile çalışmak gerekir. Profesyonel firmalar kapıların güvenlik durumlarına göre gerek olan dayanıklılığını artırarak tehlike arz eden bütün faktörlerin ortadan kalkmasını sağlarlar. Çelik takviyeli kapı göbeği ve çelik rozetler gibi kastırma önleyici malzemelerle gerekli uygulamalar yapılabilir.

Güvenlik ve sağlamlık bakımından her türlü mekânda çelik kapı kullanımı oldukça fazla artmıştır. Çelik kapıların dayanıklılığı da bu anlamda büyük avantaj sağlar. Çelik kapılar, yıllar içerisinde kullanmaya bağlı sorunlar sebebiyle ve düzenli bakımının yapılmaması ile bir takım arızalar gösterebilir.

Çelik Kapıda Meydana Gelen Gıcırtı Sebebi

Çelik kapı gıcırtısı için kapı yağları mevcuttur. Bu yağların kullanımı ihmal edildi ise veya hiç yapılmadıysa, yıpranma nedeni ile çelik kapıda oluşan problem, kapı vidalarının yenilenmesi ile de giderilebilir. Ayrıca çelik kapı açma ve kapamada güçlük çekiliyor ise bu da kapı yaylarından ötürü oluşan bir problemdir. Bu arıza kapı yayının yenisinin takılması ile kısa zamanda giderilebilir.

Bu anlamda hırsızlar çelik kapı bakımı yapılmadığı için meydana gelen yıpranmış kapı yaylarını çok daha rahat açabilmektedirler. Hırsızlar genellikle kapı zorlayarak ya da mutlaka kapıya zarar vererek kapı açma işlemleri uygularlar. Yeni çelik kapılarda bulunan kilit sistemleri bütünüyle bu kişilere karşı yapılarak imal edilen kilit sistemleridir.

Çelik Kapı Bakımı Nasıl Olur?

Kişilerin çelik kapı modeline ve rengine uyumlu şekilde kapı tokmağı ve kapı kolu tercih etmek mümkündür. Çelik kapıların bakımı ya da onarımı doğru yapıldığı zaman güvenlik yönünden güzel sonuçlar verebilmektedir. Bu sebeple çelik kapı bakımı oldukça önem taşır. Çelik kapıda en küçük bir problem olduğu zaman, kapının bakım yapılma vaktinin gelmiş olduğu anlamını taşır. Bazı durumlarda çelik kapı şiddetli kapanır ya da kapı aşağı sarkarak kapanmamasına sebebiyet verebilir.

Böyle durumlar oldukça sık karşılaşılan sorunlardır. Bu sorunların meydana gelmemesi için mutlaka çelik kapının düzenli bakımının yapılması gerekir. Çelik kapılarda bulunan menteşe kasma sorunu göstererek kırılmalara sebep olabilir. Bu durum menteşelerin uzun zaman yağlanmaması ile alakalı olabilir. Menteşelerin düzenli kapı yağı ile bakımının yapılması gerekir. Böylelikle bu problem ortadan kalkacaktır. Çelik kapılarda bazen kilit arızası yaşanabilir. Zaman içerisinde kullanım sonucu bu kilitlerde bozulma meydana gelebilir. Kilitlerin bu duruma gelmeden önce bakımının yapılması, uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır.

Çelik Kapı Fitil Aşınması Problemi

Çelik kapıda yer alan fitiller, zaman geçtikçe yıpranma gösterebilir. Bu arızayla birlikte dışarıda oluşabilecek her türlü ses içeriye rahatlıkla gelir. Bu sorunların meydana gelmemesi için önceden önlem alınması, problemin daha da büyümesini önler. Bakımları düzenli yapılan çelik kapılar, böylelikle uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu