İstanbul

Bina Kapısı Modelleri

Bina kapısı modelleri konusunda geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet veriyor ve bunu da yasal çerçeve içerisinde müşterilerimize sunuyoruz.

Bina Kapısı Modelleri

Binalar, içinde barındığımız veya çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere dayanıklı malzemelerden inşa edilmiş kapalı ve genellikle bölmeli olan yapılardır. Binaları, duvarları, çatısı, giriş ve çıkış bölmeleri arasında geçişleri sağlayan kapıları ve güneş ışığından yararlanmak için pencereleri oluşturur. Bu sebepten dolayı bina kapısı modelleri seçimlerini iyi yapmamız gerekmektedir.

Binalar kullanım amaçlarına göre çeşitli isimler alır. Ailelerin yaşamasına yarayan binalara mesken, yolcuların konakladıkları binaya otel, iş tesislerinin olduğu binaya fabrika, iş yerlerinin bulunduğu binaya han denir. Bunların yanında ise, adalet sarayı, belediye, okul, hastane, postane, karakol, kütüphane, konser salonu, tiyatro, sinema gibi binalara da genel binalar denir.

Kapı ise  bir yere girip çıkmak için geçilen ve açılıp kapanma özelliği olan duvar ya da bölme açıklığıdır. Günün yorgunluğu ve yoğunluğundan sonra evlerimize geldiğimizde şıklık ve konfor görmek en doğal hakkımızdır. Evimize girerken de binamızın kapısından geçeriz. Hem kendimiz hem misafirlerimiz için bina kapımız bizleri karşılayan ilk ev sahibi gibidir.

Görsel açıdan yaşadığımız evlere şık bir görüntü katma özelliği getiren bina giriş kapıları, aynı zamanda fiziksel olarak birçok farklı avantajı da sunmaktadır. Özellikle acil durumlarda çıkış imkanı veren tasarımlar dahilinde üretimleri gerçekleştirilmeli ve aynı zamanda, güvenlik konusunda büyük bir rahatlık hissettirmelidir. Bu yüzden binaların dış kapıları için kullanılacak olan malzeme yapıları büyük bir titizlik içerisinde seçilmeli, buna göre profesyonel bir çerçevede ele alınarak üretimden geçmelidir.

Bina Kapısı Modelleri artık günümüzde daha fazla önem kazanmakta gitgide modern bir hal almakta ve sürekli değişen çok farklı tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor.

Daire ya da binaların satışı konusunda görsel açıdan bina giriş kapılarının ne kadar şık olduğu çok önemlidir. Şıklığın yanı sıra, bina kapılarının binanın konseptine uygun olması da gerekir. Bunun için yüzlerce farklı model ve renk seçeneği mevcuttur.

Bu şekilde tercih edilecek apartman giriş kapısı çeşitleri, rahat bir şekilde montajı yapılabilir ve aynı zamanda sunduğu uyum ile birlikte uzun yıllar konforla ve şıklıkla kullanılabilir. Zarif bir tarz katan, güvenlik açısından büyük bir avantaj getiren ve uzun yıllar kullanılacak malzeme yapısı çerçevesinde farklı kriterler mutlaka ön plana alınarak seçim gerçekleştirilmelidir.

Bina kapısı modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken hususların başında sac kalınlığı ve kullanılan malzemenin krom malzeme olmasıdır.

Bazı binalarda çok sık rastlanan krom malzeme yerine alüminyum tekmelik ve çıta kullanılması estetik açıdan hoş görünmemektedir. Bunun sebebi krom malzemenin maliyeti biraz daha yukarı çıkaracak olmasıdır. Maliyeti düşürmek için bina kapısına ahşap görüntü vermek yerine ahşap görünümlü boya ile aynı görüntü verilebilir. Ayrıca kırılmaz cam yerine 6 ya da 8 mm cam ile maliyeti de biraz daha aşağı çekmek mümkün olabilir.

Bina giriş kapılarının maliyeti metrekare olarak hesaplanır. Ekonomik bir kapı tercih etmek istiyorsanız transfer boyalı veya tek renk düz boyalı bina kapılarını tercih edebilirsiniz.

Bina Kapısı Modelleri seçiminde en önemli olan etkenlerden biri de yağmur suyuna dayanıklı kapı seçimidir. Eğer yağmur suyuna dayanıklı bir kapı istiyorsanız compact kaplama bir kapı tercih etmeniz gerekir. Yağmur suyuna dayanıklı olması için isteğe bağlı olarak doğal ahşap kaplama kapıları da tercih edebilirsiniz.

Binanızın kapısının malzemesine, ebatlarına, sağlamlığına, dayanıklılığına, güvenlikli bir yapıda olmasına, estetik görüntüsüne, bakımının kolay olmasına göre fiyat değişmektedir.

Bakımı kolay olan kapı tercihi yapmanız halinde her sene 1 kez bakım yapsanız kolayca temizliğini de tamamlamış olabilirsiniz.

Bina giriş kapıları seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bunlardır diyebiliriz. Bunların yanı sıra dış cepheniz ile uyumlu bir dış kapı seçerseniz en doğru seçimi yapmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu